Nowe domy w Elblągu

Hala targowa warmińsko-mazurskie - Elbląg

Witam na Wirtualnych Targach Mieszkaniowych.
Znajdujesz sie w hali targowej z ofertami w Elblągu. Skorzystaj z wyszukiwarki aby określić dokładną lokalizację oraz parametry poszukiwanej nieruchomości.

Informacje o Elblągu

Elbląg  – miasto na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba władz powiatu elbląskiego (Elbląg nie wchodzi w jego skład, stanowi odrębną jednostkę samorządu terytorialnego), a także siedziba gminy Elbląg. Od 1992 – stolica diecezji elbląskiej. Najstarsze miasto w województwie, jedno z najstarszych miast w Polsce (rok założenia 1237, prawa miejskie 1246). Także najniżej położone miasto w Polsce. Miasto leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego.Według danych z 31 marca 2011 r. miasto miało 124 668 mieszkańców.Największym zakładem w mieście jest Browar wchodzący w skład Grupy Żywiec, ABB (dawny Zamech) oraz Alstom Power. Elbląg to główny ośrodek przemysłu ciężkiego (turbiny, śruby okrętowe itp.), przemysłu spożywczego – browar, również turystycznego (Kanał Elbląski ze słynnymi pochylniami). Największy jednak rozwój miasta przypada na okres od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998, kiedy Elbląg był stolicą województwa. Na te lata przypada znaczny napływ ludności do miasta. Oddano niedawno do użytku węzeł Elbląg-Wschód, znacznie skracający szlak z Gdańska i Warszawy do Elbląga i obwodu kaliningradzkiego (tzw. Berlinka, teraz droga ekspresowa S22 Elbląg – Grzechotki). Wraz z nowo budowanym przejściem Grzechotki – Mamonowo II będzie to najkrótsza droga z zachodu na wschód Europy. Obecnie trwa przebudowa na odcinku Elbląg-Wschód – Jazowa w kierunku Gdańska. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej rozbudowywany jest Port Morski, sieć tramwajowa, a także odbudowywane Stare Miasto. Jednocześnie budowane są nowe osiedla mieszkaniowe: Modrzewina-Północ, Krasny Las, Dąbrowa oraz przemysłowa Modrzewina-Południe. Elbląg jest jednym z najlepiej spenetrowanych archeologicznie polskich miast. Dzięki temu elbląskie muzeum posiada liczne unikalne w skali światowej eksponaty (np. średniowieczną windę).

W Elblągu aktualnie jest na sprzedaż 61 ofert nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych znajdujących się w 5 inwestycjach deweloperskich, z których 19 to ofert już wybudowanych i oddanych do użytkowania.

Żadna z dostępnych ofert nie spełnia kryteriów rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych (MDM).

Ile pokoi?

Deweloperzy w Elblągu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchni od 26,00 do 146,00 m2, w tym:

  • 10 mieszkań 1-pokojowych,
  • 25 mieszkań 2-pokojowych,
  • 11 mieszkań 3-pokojowych,
  • 8 mieszkań 4-pokojowych.

Ceny mieszkań w Elblągu

Ceny ofertowe nowych mieszkań obecnie dostępnych w sprzedaży w Elblągu wynoszą od 4 690 zł do 5 910 zł za metr kwadratowy. Najtańsze dostępne w sprzedaży mieszkanie w Elblągu kosztuje 192 530 zł.

Ceny domów w Elblągu

W Elblągu mamy 5 inwestycji deweloperskich z domami o powierzchni 151,00 m2. Ceny ofertowe nowych domów będących w sprzedaży w Elblągu wynoszą 3 841 zł za metr kwadratowy. Najtańszy dostępny w sprzedaży dom w Elblągu kosztuje 595 000 zł.

Aktualnie w w Elblągu deweloperzy przygotowali 2 atrakcyjne oferty promocyjne.

Polecane domy w Elblągu

Podobne lokalizacje