Nowe lokale użytkowe w powiecie chojnickim

Hala targowa pomorskie - chojnicki

Witam na Wirtualnych Targach Mieszkaniowych.
Znajdujesz sie w hali targowej z ofertami w powiecie chojnickim. Skorzystaj z wyszukiwarki aby określić dokładną lokalizację oraz parametry poszukiwanej nieruchomości.

Informacje o powiecie chojnickim

Powiat chojnicki zajmuje 1364 kilometry kwadratowe, na których mieszkają około 94 tysiące osób. Ponad połowę powierzchni porastają lasy. W skład powiatu wchodzą gmina miejska Chojnice, gminy miejsko-wiejskie Brusy i Czersk, gminy wiejskie Chojnice i Konarzyny.

W powiecie chojnickim silnie rozwija się turystyka. Najwięcej turystów przybywa do Chojnic i Czerska, a także do wsi Swornegacie, Małe Swornegacie oraz Charzykowy. Jeziora Charzykowskie i Karsińskie przyciągają amatorów żeglugi, a rzeki Brda i Wda – miłośników kajakarstwa. Wzdłuż jezior i w Borach Tucholski wyznaczono szlaki turystyki pieszej. Najważniejszymi gałęziami przemysłu są przetwórstwo drewna, spożywcze, budownictwo, przemysł maszynowy i metalowy. Na dobry stan gospodarki wpływają również produkcja rolnicza oraz rybołówstwo śródlądowe.

O Chojnicach po raz pierwszy napisano w 1275 roku. Powiat chojnicki powstał jednak dopiero po pierwszym rozbiorze Polski, kiedy tutejsze ziemie znalazły się w królestwie pruskim. Ówczesny powiat był dużo większy od dzisiejszego: obejmował także późniejsze powiaty tucholski, człuchowski i świecki. W pierwszej połowie XIX wieku odłączono te obszary. Po pierwszej wojnie światowej powiat chojnicki znalazł się w granicach Polski, a władze podjęły się repolonizacji. W okresie międzywojennym znacznie wzrosła liczba mieszkańców. Po 1945 roku powiat najpierw leżał w województwie pomorskim, a potem – w bydgoskim. Stopniowo doszło do odcięcia tutejszej ludności od kaszubskiego dziedzictwa. Od 1998 roku powiat chojnicki leży w województwie pomorskim, wraz z innymi ziemiami kaszubskimi.

W powiecie chojnickim aktualnie jest na sprzedaż 37 ofert nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Żadna z dostępnych ofert nie spełnia kryteriów rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych (MDM).

Ile pokoi?

Deweloperzy w powiecie chojnickim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchni od 32,00 do 84,00 m2, w tym:

  • 4 mieszkania 1-pokojowych,
  • 24 mieszkania 2-pokojowych,
  • 9 mieszkań 3-pokojowych.

Ceny mieszkań w powiecie chojnickim

Ceny ofertowe nowych mieszkań obecnie dostępnych w sprzedaży w powiecie chojnickim wynoszą od 3 290 zł do 4 800 zł za metr kwadratowy. Najtańsze dostępne w sprzedaży mieszkanie w powiecie chojnickim kosztuje 152 640 zł.

W powiecie chojnickim nie znajdziemy nowych domów na sprzedaż.

Lokale użytkowe w powiecie chojnickim

Podobne lokalizacje