Nowe mieszkania w Komornikach

Hala targowa wielkopolskie - Komorniki

Witam na Wirtualnych Targach Mieszkaniowych.
Znajdujesz sie w hali targowej z ofertami w Komornikach. Skorzystaj z wyszukiwarki aby określić dokładną lokalizację oraz parametry poszukiwanej nieruchomości.

Informacje o Komornikach

Wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Komorniki, na południe od Poznania. Miejscowość jest siedzibą gminy Komorniki i zamieszkuje ją ponad 5 tys. osób. Pierwsze wzmianki o Komornikach pochodzą z bulli papieża Innocentego II z roku 1136, zaś lokacja nastąpiła między 1286-1297. Aż do XIX wieku ziemie na terenie miejscowości należały do biskupów poznańskich. Najciekawszym zabytkiem jest neobarokowy kościół pw. św. Andrzeja Apostoła (istniejący od XII wieku, ostatnia przebudowa w 1912) z bogatą polichromią (w trakcie renowacji) wykonaną przez artystów poznańskich (pocz. XX wieku) oraz zabytkowymi organami. W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła odbywa się część koncertów Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej - Komorniki.

W Komornikach znajdują się m. in. siedziby firm: Hörmann, Arko, Viessmann, Fabryka Mebli Biurowych MARO, Novol, Eurocash.

Komorniki są ważnym węzłem komunikacyjnym, na północ od wsi znajduje się węzeł autostrady A2 Poznań-Komorniki (d. Komorniki), zaś przez samą miejscowość przebiega droga krajowa nr 5 Świecie - Lubawka.

W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa poznańskiego.

W Komornikach aktualnie jest na sprzedaż 17 ofert nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Żadna z dostępnych ofert nie spełnia kryteriów rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych (MDM).

W Komornikach nie znajdziemy nowych mieszkań na sprzedaż.

Ceny domów w Komornikach

W Komornikach mamy 17 inwestycji deweloperskich z domami o powierzchni od 50,00 do 122,00 m2. Ceny ofertowe nowych domów będących w sprzedaży w Komornikach wynoszą od 4 287 zł do 7 754 zł za metr kwadratowy. Najtańszy dostępny w sprzedaży dom w Komornikach kosztuje 329 000 zł.

Podobne lokalizacje