Nowe mieszkania i domy w powiecie wodzisławskim

Hala targowa śląskie - wodzisławski

Witam na Wirtualnych Targach Mieszkaniowych.
Znajdujesz sie w hali targowej z ofertami w powiecie wodzisławskim. Skorzystaj z wyszukiwarki aby określić dokładną lokalizację oraz parametry poszukiwanej nieruchomości.

Informacje o powiecie wodzisławskim

Powiat wodzisławski to teren o powierzchni 286,92 km2, na którym mieszka prawie 158 tys. osób. Znajduje się w południowo-zachodniej części województwa śląskiego i jest drugim pod względem zaludnienia powiatem w Polsce. W jego obrębie znajdują się miasta Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin i Pszów oraz 5 gmin. Przez powiat przepływają rzeki Odra, Olza, Nacyna, Szotkówka i Lesznica.
Powiat zlokalizowany jest na przecięciu szlaków komunikacyjnych i posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. W pobliżu znajdują się 3 międzynarodowe lotniska, a przez powiat wodzisławski przebiega droga krajową nr 78 oraz autostrada A1, która łączy Polskę z południem Europy. Warunki naturalne sprzyjają turystce i rekreacji, teren powiatu odznacza się dużą ilością lasów mieszanych, wzgórz i malowniczo położonych jeziorek. W okolicy znajdują się liczne ośrodki rekreacji, obiekty sportowe oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa. Do obiektów zabytkowych należą m.in. pałac Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim, zespół klasztorny franciszkanów oraz liczne zabytkowe kościoły.
W powiecie wodzisławskim nie znajdziemy żadncych nowych ofert na sprzedaż.

Podobne lokalizacje