Nowe lokale użytkowe w powiecie nowosądeckim

Hala targowa małopolskie - nowosądecki

Witam na Wirtualnych Targach Mieszkaniowych.
Znajdujesz sie w hali targowej z ofertami w powiecie nowosądeckim. Skorzystaj z wyszukiwarki aby określić dokładną lokalizację oraz parametry poszukiwanej nieruchomości.

Informacje o powiecie nowosądeckim

Powiat nowosądecki to duża jednostka administracyjna (1550 km2), której południowa granica oddziela Polskę od Republiki Słowackiej. Opisywany obszar jest umiejscowiony w południowo – wschodniej części województwa małopolskiego. Siedziba władz powiatu nowosądeckiego to Nowy Sącz. Warto nadmienić, że wspomniane miasto jest samodzielną jednostką administracyjną (podobnie jak Kraków). Dlatego nie wchodzi ono w skład powiatu nowosądeckiego.
Na terenie opisywanego powiatu znajduje się pięć miast, które są znacznie mniejsze od Nowego Sącza. Mowa o Grybowie (ok. 6300 mieszkańców), Krynicy Zdroju (ok. 11 400 mieszkańców), Muszynie (ok. 5100 mieszkańców), Piwnicznej Zdroju (ok. 6000 mieszkańców) oraz Starym Sączu (ok. 9100 mieszkańców). Cztery wymienione ośrodki miejskie są centralnymi punktami gmin. Status osobnej gminy miejskiej posiada tylko Grybów. W skład powiatu nowosądeckiego wchodzi również jedenaście gmin wiejskich (Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Nawojowa, Podegrodzie, Rytro, Korzenna, Łabowa, Łącko oraz Łososina Dolna). We wszystkich miejscowościach powiatu nowosądeckiego obecnie mieszka 208 000 osób.
Powiat nowosądecki został utworzony na mocy ostatniej reformy administracyjnej (1999 r.). Warto jednak pamiętać, że jednostka administracyjna o identycznej nazwie istniała ponad 130 lat wcześniej. Wyodrębniono ją w ramach galicyjskiej reformy samorządowej (1867 r.). Ówczesny powiat nowosądecki był dwukrotnie mniejszy od obecnego (772 km2). Na jego terenie w 1879 roku mieszkało 92 500 osób.
Powiat nowosądecki o nieco większej powierzchni (1572 km2) funkcjonował również w czasach II Rzeczpospolitej i PRL-u. Został on zlikwidowany w ramach przedostatniej reformy administracyjnej kraju (1975 r.).
Obecnie powiat nowosądecki jest jednym ze słabiej rozwiniętych obszarów województwa małopolskiego. W lokalnej strukturze gospodarczej sporą rolę odgrywa nieefektywne rolnictwo. Problemem jest także wysoka stopa bezrobocia.
W przypadku omawianego powiatu można zauważyć terytorialne zróżnicowanie stopnia rozwoju gospodarczego. Znacznie lepiej prosperują gminy znajdujące się w pobliżu Nowego Sącza. To osiemdziesięciotysięczne miasto pełni ważną rolę jako lokalny rynek pracy. Na jego terenie funkcjonuje kilka przedsiębiorstw, które zatrudniają więcej niż 500 osób.
W Nowym Sączu działa też kilka firm deweloperskich. Wspomniane przedsiębiorstwa niekiedy decydują się na budowanie kolejnych mieszkań i domów w podmiejskich gminach.

W powiecie nowosądeckim aktualnie jest na sprzedaż 25 ofert nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Żadna z dostępnych ofert nie spełnia kryteriów rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych (MDM).

Ile pokoi?

Deweloperzy w powiecie nowosądeckim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchni od 29,00 do 56,00 m2, w tym:

  • 10 mieszkań 1-pokojowych,
  • 15 mieszkań 2-pokojowych.

Ceny mieszkań w powiecie nowosądeckim

Ceny ofertowe nowych mieszkań obecnie dostępnych w sprzedaży w powiecie nowosądeckim wynoszą od 14 974 zł do 16 405 zł za metr kwadratowy. Najtańsze dostępne w sprzedaży mieszkanie w powiecie nowosądeckim kosztuje 430 574 zł.

W powiecie nowosądeckim nie znajdziemy nowych domów na sprzedaż.

Lokale użytkowe w powiecie nowosądeckim

Podobne lokalizacje