Stoisko dewelopera Immobillo Group Sp. z.o.o

Targi Mieszkaniowe dolnośląskie

Apartamenty Marcinkowskiego 8 - mieszkania na sprzedaż

Wrocław, Śródmieście, Plac Grunwaldzki, ul. Marcinkowskiego 8

Immobillo Group Sp. z.o.o
  • liczba ofert 3

  • ceny za m2 10 500  - 11 500 

  • powierzchnie 135 m2 - 156 m2

  • liczba pokoi 4 - 5

  • termin oddania oddane do użytku

Szczegóły inwestycji

Ceny nominalne 487 050 zł
Ceny za m2 10 500 - 11 500 zł
Powierzchnie mieszkań 135 - 156 m2
Liczba pokoi 4 - 5
Wysokość pomieszczeń 260 - 350 cm wysokości
Standard wykończenia Standard deweloperski
Liczba budynków 1
Liczba mieszkań wszystkich 15, dostępnych 3
Liczba kondygnacji naziemnych 5
Liczba kondygnacji podziemnych nie posiada
Powierzchnie dodatkowe nie posiada
Miejsca postojowe
  • miejsca postojowe naziemne (15 miejsc)
Komórki lokatorskie posiada
Rozpoczęcie budowy 1 kw. 2012 roku
Termin oddania oddane do użytku
Rodzaj własności odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu
Udogodnienia teren ogrodzony
Przyroda park, rzeka
Opis płatności informacja u dewelopera
Warunki rezerwacji informacja u dewelopera
Zabezpieczenie środków klienta informacja u dewelopera
Wysokość czynszu informacja u dewelopera
Zobacz na mapie

Opis inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8

Marcinkowskiego 8 to starannie odrestaurowany, zabytkowy budynek mieszczący 15 apartamentów o wyjątkowym charakterze. Przywrócony do dawnej świetności i wzbogacony o nowoczesne rozwiązania, zapewnia urzekającą przestrzeń dla wymagających. Dzięki doskonałej lokalizacji w pobliżu zarówno terenów rekreacyjnych, jak i obiektów biznesowych, to doskonały adres dla osób poszukujących komfortowej przestrzeni by żyć aktywnie w spokojnym otoczeniu.

Marcinkowskiego 8 została wybudowana w 1902 roku, uzupełniając ciąg budynków z czerwonej cegły wypełniających narożnik ulic Karola Marcinkowskiego i Ludwika Pasteura.

Zabytkowa, ozdobna elewacja wywiera ogromne wrażenie na każdym, komu jest dane ją zobaczyć, i to nie tylko za pierwszym razem. Po wejściu do budynku przez rozległy, imponujący, zdobiony hall, widok przestronnej, doświetlonej klatki schodowej i części wspólnych z licznymi elementami dekoracyjnymi, pięknymi, kutymi balustradami oraz oryginalnymi płytkami ceramicznymi potęgują wrażenie podróży w czasie.

Apartamenty oferują liczne udogodnienia zapewniające komfort przyszłym mieszkańcom. Drewniane okna, imitujące oryginalny projekt, oferują wspaniały widok na jedną z najpiękniejszych i spokojnych dzielnic Wrocławia oraz zapewniają dostęp dużej ilości energetyzującego światła dziennego. Wysokie pomieszczenia i logicznie rozplanowane układy pomieszczeń potęgują wrażenie przestrzeni. Liczne oryginalne detale w apartamentach i częściach wspólnych wzmacniają poczucie zabytkowego miejsca i umożliwiają stworzenie wyjątkowych wnętrz z mieszanką klasycznych i nowoczesnych elementów.

Inwestycja Apartamenty Marcinkowskiego 8 składa się z 1 budynku w którym łącznie znajduje się 15 lokali mieszkalnych o powierzchni od 135 do 156 metrów kwadratowych. Budynek posiadaja do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem. Nowe mieszkania znajdujące się w inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 są już oddane do użytkowania. Dla przyszłych mieszkańców deweloper Immobillo Group Sp. z.o.o przewidział miejsca postojowe naziemne.

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 pozostały w sprzedaży 3 mieszkania o powierzchni od 135 do 156 metrów kwadratowych w cenie od 10 500 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są lokale:

Śródmieście to zabytkowa część Wrocławia. Z racji tego, że jest to centralna część miasta przejeżdża przez nią wiele autobusów i tramwajów. Najważniejszymi liniami są: autobusy C (łączy bardzo odległe punkty) oraz 115 (bardzo ważne połączenie dla studentów). Najważniejszą linią tramwajową Śródmieścia jest 6, bowiem jej trasa przebiega wzdłuż ulicy Jedności Narodowej. W odległości 300 metrów od inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny: PL. GRUNWALDZKI (20925). W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 znajduje się 38 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole nr 48 w odległości 350 m, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w odległości 350 m, Uniwersytet Przyrodniczy (Akademia Rolnicza) w odległości 350 m. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 100 m Apteka, w odległości 300 m Szpital Kliniczny Nr 1, w odległości 400 m Apteka pod Kaliną sp.j. Apteka leków gotowych. W okolicy znajdują się sklepy: Euronet w odległości 250 m, Studentpizza w odległości 350 m, Kurna Chata w odległości 350 m. W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się:Willa Parkowa. Gabinet kosmetyczny i fitness w odległości 350 m, Puma. Fitness club w odległości 400 m, Inspiracja. Centrum holistyczne. Terapie naturalne w odległości 500 m.

Plac Grunwaldzki

Dzielnica znajdująca się na prawym brzegu Odry, w południowo-wschodniej części Wrocławia. Liczba ludności na terenie Śródmieście, liczącym 16 kilometrów kwadratowych, wynosi około 117 tysięcy. Aktualnie dzielnica ulega procesowi dezurbanizacji, czyli spadkowi liczby osób zamieszkujących jej teren. Dzielnica od północy i wschodu sąsiaduje z Psim Polem, od Południa z Krzykami, a od zachodu ze Starym Miastem. Niepowtarzalnego klimatu na Śródmieściu dodaje mieszcząca się na jego terenie duża ilość historycznych budynków. W ramach Śródmieścia znajduje się również Stadion Olimpijski, Hala Stulecia, ZOO Wrocław, Galeria Handlowa Pasaż Grunwaldzki oraz duża ilość malowniczych terenów zielonych. Rozwinięta sieć dróg zapewnia komfortowe przemieszczanie się po terenie Śródmieścia, jak i w stronę innych wrocławskich dzielnic tj. ulica Jedności Narodowej, Pomorska, Sienkiewicza, Monte Cassino, Zygmunta Wróblewskiego, Plac Grunwaldzki, Aleja Jana Kochanowskiego czy Aleja Ludomira Różyckiego.

Czytaj więcej

Dostępne oferty

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 są dostępne 3 oferty

Określ jakiego mieszkania poszukujesz

Liczba pokoi
Powierzchnia
Piętro
Cena
Rzut Numer Pokoje Pow. Piętro Cena Przecena MDM
M13 4 155,97 m2 4 zapytaj o cenęZobacz
M4 5 150,32 m2 1 zapytaj o cenęZobacz
M3 5 134,75 m2 Parter zapytaj o cenęZobacz

Standard wykończenia

Konstrukcja budynku

Budynek wykonany został w technologii tradycyjnej – ściany murowane z ceramicznej cegły pełnej i piaskowej układanej na zaprawie wapiennej Ściany zostały fragmentami przemurowane, zszyte lub wzmocnienie zgodnie z zaleceniami konstruktora

Dach

Cała konstrukcja drewniana dachu została wymieniona na nową. Elementy drewniane zostały przed montaże odpowiednio zaimpregnowane przeciwko organicznej korozji oraz aby spełniać normy przeciwpożarowe. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych ram stalowych niemalże na całym poddaszu udało uniknąć się słupów, które utrudniają aranżację powierzchni. W celu uzyskania bardzo dobrej izolacji cieplnej pomiędzy belkami konstrukcyjnymi dachu, zastosowana została 15 cm warstwa wełny mineralnej oraz dodakowa warstwa o grubości 5 cm została ułożona pod belkami. Dach skośny pokryty został dachówkami, zaś płaska część dachu wykonana została z użyciem folii EPDM.

Elewacja

Elewacja frontowa (strona południowa) z racji historycznych zdobień nie może być dodatkowo ocieplona z zewnątrz. Dlatego też dodaliśmy warstwę specjalnej izolacji cieplnej od wewnątrz na tych ścianach, które są niedostatecznie grube (tj. ściany wykuszu i poddasza). Wszelkie oryginalne elementy dekoracyjne, w tym płyciny, pilastry i gzymsy, zostały zrekonstruowane przez doświadczonych sztukatorów w tradycyjnej technologii. Fasada została pomalowana farbami firmy KEIM, która specjalizuje się w systemach fasadowych przeznaczonych do stosowania w budynkach historycznych. Tylna fasada (strona północna), łącznie z balkonami, została w całości ocieplona z zewnątrz przy użyciu 14 cm styropianu, przy czym tu także zostały odtworzone oryginalne elementy ozdobne wokół okien.

Stolarka okienna

Wszystkie okna zostały wymienione na nowe, wykonane na wzór oryginalnych. Stolarka okienna wykonana z drewna z zachowaniem oryginalnych podziałów. Okna na parterze są antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi wejściowe do budynku zostały wykonane na wzór oryginalnych, zachowując przy tym ich historyczny charakter. Nowe, również drewniane, antywłamaniowe drzwi do apartamentów wyposażono w podwójne zamki, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Balkony

informacja u dewelopera

Posadzka

informacja u dewelopera

Ściany

W naszych budynkach postanowiliśmy zastosować jedynie niezawodne rozwiązania. Apartamenty oddzielone są od siebie oryginalnymi starymi ścianami ceglanymi. Wewnętrzne ścianki działowe wykonane są w systemie suchej zabudowy, co ma na celu zapewnienie komfortu akustycznego oraz daje dużą mobilność w aranżacji przestrzeni. Murowane ściany wewnętrzne wykończone zostały tynkiem cementowo-wapiennym, pomalowanym na biało. Tynk cementowo-wapienny to najlepszy materiał do stosowania w starych budynkach, gdyż jest wytrzymały i zapewnia odpowiednią wentylację ściań.

Sufity

Obudowa sufitu z płyt gipsowo-kartonowych

Parapety zewnętrzne

informacja u dewelopera

Parapety wewnętrzne

informacja u dewelopera

Instalacje

Wszystkie instalacje w budynku wymieniono na nowe. Instalacja wodno-kanalizacyjna będzie przystosowana do zmienionych układów funkcjonalnych apartamentów. Nowe instalacje elektryczne obejmują: oświetlenie, gniazdka elektryczne, gniazda IT oraz instalację video-domofonową. Każdy apartament wyposażony jest w osobne liczniki wody, ciepła i energii elektrycznej. Zainstalowane został grzejniki firmy Purmo z głowicami termostatycznymi.

Ogrzewanie

informacja u dewelopera

Wentylacja

informacja u dewelopera

Wyposażenie łazienki

informacja u dewelopera

Wyposażenie kuchni

informacja u dewelopera

Czytaj więcej

Skontaktuj się z deweloperem i zapytaj o szczegóły oferty

Administratorem danych jest Property Group sp. z o.o. i deweloper, którego dotyczy zapytanie, więcej o ochronie danych

Zainteresowała mnie nieruchomość w Państwa inwestycji. Proszę o niezobowiązujący kontakt w sprawie szczegółów oferty.
Imię i nazwisko
Email
Numer telefonu
Chcę otrzymywać mailem lub SMSem linki do nowych ofert nieruchomości. Zgodę mogę zawsze odwołać.
Immobillo Group Sp. z.o.o

Immobillo Group Sp. z.o.o

Strona internetowa inwestycji
  • Biuro sprzedaży
  • ul. Św. Antoniego 2/4
    50-073 Wrocław

+48 693...