Artykuły

Targi Mieszkaniowe

OKAM zdobywa Służewiec Przemysłowy

Okam Capital Sp. z o.o., lider wśród firm deweloperskich specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, podpisał w lutym umowę przedwstępną zakupu działki o powierzchni ponad 8 tys. m kw. przy ulicy na warszawskim Służewcu Przemysłowym.


Grunt przy ulicy Konstruktorskiej 7, na którym obecnie znajdują się obiekty przemysłowe oraz magazyny, zostanie przeznaczony pod budowę osiedla mieszkaniowego o powierzchni użytkowej ponad 20 tys. m kw. (PUM). Jest to już druga nieruchomość nabyta przez spółkę w tej dzielnicy w 2014 roku. W styczniu br. Okam Capital Sp. z o.o. podpisał umowę przedwstępną nabycia nieruchomości przy ulicy Woronicza 33 – szacowana powierzchnia użytkowa 20 tys. m kw. (PUM). W najbliższym czasie deweloper planuje zakup działek w innych warszawskich dzielnicach za kwotę ponad 80 mln złotych.

"Teren przy ulicy Konstruktorskiej ze względu na dużą powierzchnię oraz świetną lokalizację umożliwia realizację dużego oraz wieloetapowego projektu mieszkaniowego o podwyższonym standardzie, takiego jak budowanego przez nas osiedla InCity na Woli" – mówi Arie Koren, Dyrektor Zarządzający Okam Capital Sp. z o.o.. "Zakładamy, iż rozpoczęcie prac budowlanych może odbyć się w połowie 2015 roku".

Działka znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Konstruktorskiej z ulicą Racjonalizacji, w północnej części Służewca Przemysłowego
– poddzielnicy warszawskiego Mokotowa, dotychczas postrzeganej jako typowe zagłębie biurowe. Otwarcie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych takich jak Południowa Obwodnica Warszawa, czy południowego odcinka trasy N-S wraz z węzłem "Marynarska" znacznie poprawiły sytuację komunikacyjną dzielnicy, czyniąc ją bardziej atrakcyjną pod kątem projektów mieszkaniowych. Okam Capital Sp. z o.o. zakłada, iż przy ulicy Konstruktorskiej powstanie około 250 mieszkań.

"Planując inwestycję na Służewcu myślimy w dużej mierze o pracownikach okolicznych budynków biurowych. W kręgu zainteresowań tego typu potencjalnych klientów są bowiem mieszkania położone stosunkowo blisko od miejsca pracy. Postawimy zatem na lokale mniejsze - dwupokojowe, bardziej ekonomiczne, efektywnie zaprojektowane" – dodaje Koren.

Obecnie Okam Capital Sp. z o.o. realizuje dwa projekty mieszkaniowe: InCity na warszawskiej Woli oraz Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Vision Group

Słowa kluczowe

deweloper, nieruchomość, nowe inwestycje, nowe mieszkanie